Yurtdışı

Vizesiz Seyahat

Vizesiz Gezebileceğiniz Ülkeler

Pandemi koşullarında evlerde oldukça fazla vakit geçirip birçok dünya ülkesini yalnızca telefon ekranlarından görmek ile yetindik. Fakat bu günleri geride bırakırken, dünya yeni normale alışır iken artık yavaş yavaş gezi planları, tatil turları yapmaya başlandı. Dünyanın her yerinde görülmeye değer olan tüm şehir, köy, orman, antik mezarlıklar, tarihi eserler var iken evlerinizde oturmak yerine onları canlı canlı görebilirsiniz. Tabii bunun için bir de vize problemi yaşayanlar olacaktır. Vizesiz gezebileceğiniz ülkelerin listesi 2021 yılında da güncellenmiş hali ile sizlerle…

Tatiltavsiyem.com ailesi olarak vizesiz gezip, keşfedebileceğiniz ülkeleri sizler için derledik.

1-Arnavutluk

Arnavutluk-Tiran
Arnavutluk-Tiran

Avrupa’da vizesiz seyahat edebileceğiniz yerleri araştırdığınız zaman göreceğiniz ilk seçenek olan Arnavutluk, oldukça yenilikçi ve görülmeye değer bir ülkedir. İstanbul’dan Arnavutluk’un başkenti olan Tiran’a 1,5 saat kadar

süren bir yolculuk ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 90 gün süresince vizeniz olmadan, turist konumunda Arnavutluk’u gezebilirsiniz. Ayrıca tatiltavsiyem.com ailesi olarak nadide şehirlerinden olan Ohri ve Dıraç’ı görmeden dönmemenizi öneriyoruz. Şimdiden keyifli tatiller!

2-Belarus (Beyaz Rusya)

Belarus-Minsk
Belarus-Minsk

Resmi adıyla Belarus Cumhuriyeti olan Beyaz Rusya, Doğu Avrupa’da yer almaktadır. Başkenti Minsk şehri olan ve coğrafyasıyla herkesi büyüleyen bu güzel şehir, eskiden bir Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği ülkesiydi. Beyaz Rusya oldukça soğuk bir iklime sahiptir. Fakat yine de turistlerin ziyaret ettiği bir ülkedir. Belarus özellikle gece hayatıyla dikkat çeken bir ülkedir. Minsk dışında başka şehirleri de ziyaret etmenizi öneriyoruz. Örneğin, Gomelve Vitebsk şehirlerini de ziyaret edebilirsiniz. Vizesiz gidilen Avrupa ülkelerinden olan  ve soğu ile ünlü Belarus’ta 30 güne kadar rahatça kalabilirsiniz. Şimdiden iyi tatiller!

3-Bosna Hersek

Bosna Hersek-Mostar Köprüsü
Bosna Hersek-Mostar Köprüsü

Çok sayıda etnik kültüre sahip olan ülke, Bosna Hersek, Balkanlar’ın en önemli şehirleri arasında yer almaktadır. Bununla birlikte her geçen yıl turist sayısı çoğalmaktadır. Uzun yıllar boyunca Osmanlı kültürüne ev sahibi olmuş Bosna Hersek, Türkiye’den de çok sayıda ziyaretçi almaktadır. Ülkenin başkenti olan Saraybosna ise en çok ziyaret alan şehridir. Saraybosna’da yer alan ve Mimar Sinan’ın eserlerinden biri olan Mostar Köprüsü ise ülkenin sembol yapıları arasında bulunmaktadır. Mutlaka ziyaret etmelisiniz. Vizesiz gidilen Avrupa ülkelerinden biri olan Bosna Hersek’te 90 güne kadar kalabilme şansınız mevcuttur.

4-Karadağ

Karadağ-Podgorica
Karadağ-Podgorica

Başkenti Podgorica şehri olan Karadağ, vizesiz gidilen Avrupa ülkelerinden birisidir. Özellikle doğal güzellikleri bakımından oldukça güzel bir ülkedir. Eşsiz, upuzun kumsallara ev sahipliği eden Karadağ’ın Podgorica şehrinde; Saat Kulesi’ni, Milenyum Köprüsü’nü ve Osmanlı Cami’ni mutlaka görmelisiniz. Bunun dışında Bar şehri de Karadağ’da ziyaret edilen şehirlerden birisidir. Burayı da mutlaka ziyaret etmelisiniz. Karadağ’da vizesiz 90 güne kadar kalabilirsiniz.

5-Kosova

Kosova-Priştine
Kosova-Priştine

Başkenti Priştine olan Kosova uzun yıllar boyunca Osmanlı İmparatorluğuna da ev sahipliği yapmıştır. Bu yüzden pek çok tarihi esere rastlamak mümkündür. Vizesiz gidilen Avrupa ülkelerinden biri olan Kosova’da para birimi olarak Euro kullanılmaktadır. Vizesiz olarak Kosova’da 90 gün rahatça kalabilirsiniz.

6 – Makedonya

Makedonya-Bitola
Makedonya-Bitola

Güneydoğu Avrupa’da yer alan bir Balkan ülkesi olan Makedonya hem tarihi eserleri hem de lezzetli mutfağı ile dikkat çekmektedir. Gittiğiniz yerlerdeki ev yemeklerini denemenizi öneriyoruz. Başkent Üsküp’ün yanı sıra Bitola, Ohri, Struga, Tetovo ve Veles şehirleriyle de önemli bir yere sahip olan Makedonya, vizesiz gidilen Avrupa ülkeleri arasında yer almaktadır. Mutlaka ziyaret etmelisiniz.

7-Moldova

Moldova
Moldova

Doğu Avrupa’da yer alan Moldova, üzüm bağları, kültürel festivalleri ve tarihi mekanları ile mutlaka görmeniz gereken vizesiz Avrupa ülkelerinden biridir. Özellikle üzüm bağları sayesinde her yıl binlerce turisti ağırlamaktadır. Moldova’nın başkenti Kişinev’dir.Bu ülkeyi vizesiz olarak gezebilir ve 90 gün kalabilirsiniz.

8-Sırbistan

Sırbistan-Belgrad
Sırbistan-Belgrad

En çok ziyaret edilen Balkan ülkelerinden biri olan Sırbistan, Barok mimarinin en güzel örneklerini oluşturan kaleleri ve manastırları ile dikkat çekmektedir. Sırbistan bu mimarisi ile son yıllarda turist akınına uğramaktadır. En önemli şehri başkent Belgrad olan ülkede, lezzetli mutfak ve gece hayatı da göz kamaştırıcıdır. Sırbistan, Avrupa’nın en popüler ülkelerinden biridir.Bu ülkede 90 gün vizesiz kalabilirsiniz.

9-Ukrayna

Türklerin de gözde ülkesi Ukrayna özellikle renkli gece hayatı ile bilinmektedir. Doğu Avrupa’da yer almaktadır. Başkent Kiev, Odessa ve Lviv şehirlerinin en çok ziyaret edildiği ülke, tarihi güzellikleri ile adeta ziyaretçileri etkilemektedir. Vizesiz gidilen Avrupa ülkeleri arasında yer alan Ukrayna’da 90 güne kadar kalabilmek mümkündür. Ayrıca Türkiye’den de oldukça yakındır.

10-Gürcistan

Gürcistan-Batum
Gürcistan-Batum

Türkiye’ye oldukça yakın olan doğa harikası ülke; yemyeşil yaylaları, engin dağları, denizi ve güzel insanları ile en cazip tatil yerlerinden biri olmaktadır. Özellikle Türkiye’den her yıl onlarca turist Gürcistan’a gitmektedir.  Sınır komşumuz olan Gürcistan’da, neredeyse Türkiye’deki gibi bir tatil planı yapıp, gidebilirsiniz. En çok ziyaret edilen şehri olan Batum’dur. Tiflis’te modern bir yaşam sunan ülke, vizesiz gidilebilecek en güzel rotalardan biridir. Ayrıca Türkiye’den Gürcistan’a gitmek için pasaportunuza ihtiyacınız yoktur. Nüfus cüzdanınızla geçebilirsiniz.

11-İran

İran-Tebriz
İran-Tebriz

Kültürel ve mimari her bir detayıyla güzellik ülkesi olan İran Türkiye’ye oldukça yakındır.İran, kültürel ve tarihi mabetleriyle size eşsiz bir deneyim sunabilecek kuvvette bir yerdir. Yezd, Şiraz, Kaşan gibi benzersiz şehirlerinde kültürünü yakından soluyabileceğiniz İran; Tahran, Tebriz ve İsfahan gibi kentleriyle de büyük ve gelişmiş bir ülke izlenimi vermektedir. Gittiğiniz diğer ülkelerden farklı mimarisiyle, insanların haliyle sizi etkileyecek olan ülkeye önyargılarınızda kurtulup gitmenizi öneriyoruz.

12-Japonya

Japonya
Japonya

Japonya da vizesiz gidebileceğiniz ülkeler arasında yer alıyor. Kültüründen sanatına kadar her zaman ilgi çeken ve merak toplayan Doğu Asya’daki ada ülkesi; Osaka, Kyoto ve Kobe gibi şehirleri ile en çok tercih edilen konumlardan biri olmaktadır. Her zaman ilgiyi üzerine toplayan Japonya’yı mutlaka görmelisiniz.

13-Peru

Peru-Machu Picchu
Peru-Machu Picchu

Güney Amerika’da yer alan ve oldukça renkli bir tatil yapmanıza imkân tanıyan Peru, Dünyanın Yeni 7 Harikasından biri olarak kabul edilen MachuPicchu ile ön plana çıkmaktadır. Haritada bile yeri zor bulunan bu ülke renkli mimarisiyle dikkat çekmektedir. Bu ülkeyi yakından görmek, 2.430 metre yükseklikteki antik kentin efsanevi havasını solumak ve ülkenin 500’den fazla ulusal yemeği barındıran zengin mutfağını tatmak için vize almanıza gerek yok! Şimdiden keyifli tatiller!

14-Filipinler

Filipinler-Palawan Adası
Filipinler-Palawan Adası

Filipinler, son yıllarda en çok turist çeken ülkelerden birisidir. Türk vatandaşlarına yılda 30 günü vizesiz seyahat olanağı sunmaktadırlar. Filipinler, Türkiye’den de oldukça fazla turist bu ülkeyi ziyaret etmektedir. Palawan Adası gibi efsanevi adalara ve sahillere sahip olan ülke, 7.000’i aşkın ada ve adacıktan oluşmaktadır. Eğer sizde böyle bir deneyim yaşamak isterseniz bu ülkeyi ziyaret etmelisiniz. Filipinler, Güneydoğu Asya’nın en çok sevilen ve tercih edilen vizesiz ülkelerinden biridir.

 

15-Endonezya

Endonezya-Bali
Endonezya-Bali

 

17.000’in üzerinde ada ve adacıktan oluşan Endonezya, tropik adalarıyla mükemmel bir deniz tatili vadetmektedir. Bunun yanı sıra tarihi noktaları ile de sizleri büyüleyecektir. Özellikle balayı tatili için çok tercih edilen bu ülke, kültürel ve doğa güzellikleri açısından oldukça zengindir. Turizm cennetlerinden biri olan Bali ve Cava gibi ünlü adalara sahip olan ülkeye Türkiye’den vizesiz gitme imkânınız vardır.

 

16-Kamboçya

Kamboçya-Angkor Wat Tapınağı
Kamboçya-Angkor Wat Tapınağı

Enteresan tapınakları, eşsiz doğası, tropik ormanları ve güleryüzlü insanlarıyla öne çıkan Kamboçya, görmeniz gereken ülkeler arasında yer almaktadır. Özellikle bazı ünlü şehirlerini mutlaka ziyaret etmelisiniz. AngkorWat, Bayon Tapınağı, Ta Prohm Tapınağı gibi birbirinden enfes mabetleri ile göz dolduran ülke, tatil için iyi bir seçenek olabilir.

17-Güney Kore

Güney Kore-Gyeongbokgung Sarayı
Güney Kore-Gyeongbokgung Sarayı

Güney Koreliler ve Türkler arasındaki dostluk hikayesi özellikle son yıllarda bu ülkeye akına sebep olmuştur. Son yıllarda özellikle Türklerin akınına uğrayan ülkeye,üstüne bir de seyahat için vize gerekmiyor. Asya kıtasının en muhteşem ülkelerinden biri olan Güney Kore kendine has kültürü, doğası, mimarisi, 5.000 yıllık tarihi ve birbirinden güzel ulusal parklarıyla keyifli bir tatil olanağı sunmaktadır. Güney Kore, vize istemeyen Asya ülkelerinden bir tanesidir. Seul, Busan gibi metropolleri ile size harika deneyim yaratacak olan ülke, size unutamayacağınız bir tatil yaşatacak. Ve enteresan deneyimler yaşamanıza olanak sağlayacaktır.

18-Moğolistan

Uçsuz bucaksız düzlüklerde dolu olan Moğolistan şu an için en popüler ülkeler arasındadır. Vize istemeyen bu ülke, göçebe kültürünü gözlemlemenize fırsat vermekte ve geçmişe doğru bir yolculuk yapmanızı sağlamaktadır.

 

19-Tayland

Tayland-Phuket
Tayland-Phuket

Denizi ve lüks tatil sevenler için vazgeçilmez yerlerden biri olan Tayland oldukça güzel bir tatil yeridir. Vize istemeyen Güneydoğu Asya ülkesi; Bangkok, Pattaya ve Phuket gibi popüler tatil destinasyonlarıyla sizi beklemektedir. Ayrıca çok ünlü tarihi noktaları vardır. Mutlaka ziyaret etmeniz gereken yer olan Tayland istediklerinizi verecek bir ülkedir.

 

20-Güney Afrika Cumhuriyeti

Güney Afrika Cumhuriyeti-Cape Town
Güney Afrika Cumhuriyeti-Cape Town

Afrika kıtasının güney noktasında yer alan Güney Afrika Cumhuriyeti de vizesiz gidebilecek ülkelerden biridir. Afrika’da enteresan bir kültür görmek, konforlu bir tatil yapmak, bunun yanında penguenlerle buluşmak ve Afrika kültürüne tanıklık etmek istiyorsanız Güney Afrika Cumhuriyeti’ni mutlaka görmelisiniz. Genel anlamda çok eğleneceğiniz ülkede dans, müzik gibi etkinlikleri de mevcuttur. Özellikle Cape Town ve Johannesburg şehirleri bu ülkenin en büyük avantajıdır. Çünkü dünyanın her yerinden gelen turistleri ağırlamaktadır.

 

21-Arjantin

Arjantin-Buenos Aires
Arjantin-Buenos Aires

Güney Amerika’nın fazlası ile turist çeken ve ağırlayan ülkelerinden biri olan Arjantin, Latin Amerika’nın en hareketli ülkesidir. Daha çok Avrupa şehirlerini andıran bir ülkedir. Aynı şekilde gelişmiş yapısı ve kültürünü yansıtan getto bölgelerinin birleşmesiyle ortaya çıkan sonuç büyüleyicidir. Türkiye’den de oldukça fazla turist ağırlayan ülkeden et yemeden dönmemenizi öneriyoruz. Ayrıca ülke, Buenos Aires gibi muhteşem bir şehre sahiptir. Bu şehir her yıl yüzlerce turist ağırlamasıyla dikkat çekiyor.

 

22-Kenya

Kenya-Nairobi
Kenya-Nairobi

Afrika’nın doğusunda yer alan Kenya, sınır kapılarında parmak izi alma ve retina tarama gibi önlemler aldıktan sonra 50$ karşılığında vize vermektedir. Ayrıca e vize seçeneği de vardır. Bunun için evisa.go.ke sayfasından e-vize alabilirsiniz. East Afrika Visa ile Kenya, Uganda ve Ruanda ülkeleri tek seferde gezilebilirsiniz.

23-Kuveyt

Kuveyt
Kuveyt

Arabistan Yarımadasının kuzeydoğusundaki Ortadoğu ülkesi Kuveyt sınırda vize veren ülkeler arasındadır. Unutmamanız gereken ise yanınızda mutlaka gidiş dönüş uçak bileti ve otel rezervasyonu olmalıdır. Ayrıca bu ülkede kalış süresi 90 gündür. Pasaportunda İsrail vizesi bulunanlar Kuveyt’e girememektedir. Bu hususa dikkat etmelisiniz.

24-Komor Adaları

Komor Adaları
Komor Adaları

Afrika kıtasında yer alan bu ülke de belli süre vizesiz olan ülkelerden biridir. Türk vatandaşları sınır kapısında 45 gün kalışla vize alabiliyor. Fakat bunun için dönüş uçak biletinizin olması şart.

25-Katar

Katar
Katar

Ortadoğu ülkesi Katar vizesiz ülkeler arasındadır. Bunun için yapmanız gereken havalimanına gitmektir. Havalimanında ücret ödemeden 30 günlük bir katar vizesine de sahip olabilirsiniz.

26-Maldivler

Maldivler
Maldivler

Hint Okyanusunda 1.200 adadan oluşan Maldivler çok popüler bir ülkedir. Genellikle balayı ve tatil ülkesi Maldivler, vizesiz gidilen ülkeler arasındadır. Özellikle son yıllarda gözde olan bu ülkede 1 ay kalınabiliyor. Türkiye vizesiz ülkeler listesinde olan bu ülkede güneşin ve denizin tadını çıkarabilirsiniz. Özellikle balayı tatili rotanızı bu ülke olarak tercih edebilirsiniz.

27-Madagaskar

Madagaskar
Madagaskar

Afrika kıtasına bağlı bir ada ülkesi Madagascaren çok merak edilen ülkeler arasındadır. Vizeniz ise Havalimanına varışta Madagaskar vizesi pasaportunuza 20€ karşılığında 1 aylık olarak vurulmaktadır.

28-Mauritius

Mautirus
Mautirus

Afrika kıtasında yer alan tatil adası Mauritius vize istemeyen ülkeler arasındadır. Afrika’da çok tercih edilmeyen bir ülke gibi görünse de turistik açıdan güzel bir ülkedir.

29-Meksika

Meksika
Meksika

Kuzey Amerika’nın güney yarısında yer alan ülke Meksika bir dünya harikasıdır.Resmî adıyla Meksika Birleşik

Devletleri olan ülke e-vize ile 180 gün vize vermektedir. Meksika e-vize için inm.gob.mx sitesinden başvuru yapabilirsiniz. Ayrıcadiğer yöntem en az 1 yıl geçerliliği olan Schengen vizesidir. ABD vizesi bulunan Türk vatandaşları Meksika’ya visa on arrival olarak girebilmektedir. Meksika’nın diğer en güzel özelliği ise vize ücretidir. Meksika’da e-vize ücreti yoktur. Mutlaka ziyaret etmeniz gereken ülkede görmeniz gereken yerler ve harika sokak lezzetleri vardır.

30-Mısır

Mısır
Mısır

Kuzey Afrika’da yer alan Ortadoğu ülkesi Mısır vize isteyen bir ülkedir. Mısır’a yaş vizesiz yaş sınırı vardır. Bunlar ise 18 yaş altı ve 45 yaş üstü herkes için geçerlidir. Bunun yanında kapıda 15$ karşılığı vizesini alınmaktadır. Fakat bu yaş aralığının dışındakiler Mısır vizesi alması gerekiyor. Bunların fiyatları ise şu şekildedir. Tek giriş 95TL, multi vize 110TL. Farklı kültürlerin bir arada olduğu ve uçsuz bucaksız çöllerin bulunduğu, tarihe etki eden ve gizemi çözülemeyen piramitleri de mutlaka görmelisiniz.

31-Mozambik

Mozambik
Mozambik

Afrika kıtasının güneydoğusunda yer alan Mozambik vizesi Maputo havalimanında 84$ karşılığı 30 günlük verilmektedir. Belli aktarmalar ile Mozambik’in başkenti Maputo’ya ulaşabilirsiniz. Ayrıca son yıllarda çok fazla Türk öğrenci bu ülkeye gitmektedir. Aynı şekilde o ülkeden de Türkiye’ye. Farklı kültürleri bir arada tutan bu ülkeyi görüp deneyimlemelisiniz. Eğer Mozambik’e yolunuz düşerse farklı kabileleri de görmenizi öneriyoruz.

32-Myanmar

Myanmar
Myanmar

Güneydoğu Asya’da yer alan Burma ya da Birmanya adıyla da bilinen Myanmar e-vize ise 28 gün vize vermektedir. Myanmar vizesi için evisa.moip.gov.mm sitesinden başvuru yapabilirsiniz. Ücret olarak ise fotoğrafınızı sisteme yüklenmesi, gerekli bilgileri girimi 50$.Bunun dışında Myanmar’da kapıda vize uygulaması yok. Her pasaport için vize istenmektedir. Vize alması oldukça zor olan bu ülkeyi doğal güzellikleri için deneyimlemelisiniz. Bu ülkeyi gördükten sonra vizeyi problem etmeyeceksiniz.

33-Pakistan

Pakistan-Badshahi Mescidi
Pakistan-Badshahi Mescidi

Türkiye’de oldukça fazla vatandaşa ve öğrenciye ev sahipliği yapan Pakistan,ülkeye giriş vizesini e-vize yöntemiyle vermektedir. En az 2-3 gün öncesinden visa.nadra.gov.pk sayfasından başvuru yapılabilir ve vizenizi alabilirsiniz. Bunun ücreti ise 25$. B ülkeye gitmek için 3 ay geçerliliği olan 30 gün kalışlı vize alabiliyorsunuz. Ayrıca Türkiye vatandaşlarına kapıda 30 günlük çok girişli vize alınabileceği de web sitesinde belirtilmiştir. Farklı mimarisi ve insanı ile bambaşka bir dünyayı bizlere gösteren ülke, deneyimlemeniz gereken ülkelerden birisidir.

34-Palau

Palau
Palau

Okyanusya ülkesi Plau vizesiz gidilecek ülkeler arasındadır. Palau yaklaşık 300 kadar adadan oluşmaktadır. Cennet gibi bu adaları mutlaka görmelisiniz. Palau’da vizesiz 30 gün kalabiliyorsunuz.

35-Panama

Panama
Panama

Panama Orta Amerika’da yer almaktadır. Panama 180 gün vizesizdir. Özellikle son yıllarda popüler olan bu ülke gezip görülmesi gereken bir ülkedir.

36-Paraguay

Paraguay
Paraguay

Güney Amerika ülkesi Paraguay Cumhuriyeti vizesiz gidilen yerler arasındadır. Bu ülkede 90 gün boyunca vizesiz kalabilirsiniz.

37-Saint Kitts ve Nevis Adaları

Saint Kitts ve Nevis Adaları
Saint Kitts ve Nevis Adaları

Saint Kittsve Nevis Adaları Kuzey Amerika kıtasında yer alır. Bu ülke Türk vatandaşları için 180 gün içinde 90 güne kadar kalabilme imkanı sunmaktadır. Özellikle son yıllarda popüler olan bu ülkeyi, ziyaret etmeli ve bunu deneyimlemelisiniz.

38-San Marino

San Marino
San Marino

Güney Avrupa’da İtalya içerisinde kalan San Marino vizesiz bir ülkedir, ancak ülkeye Schengen vizesi isteyen İtalya üzerinden giriş yapıldığından Schengen vizesi şarttır. Farklı bir İtalyan kültürü olan bu ülke, eğer vizeniz var ise ziyaret etmeniz gereken bir ülkedir.

39-Sri Lanka

Sri Lanka
Sri Lanka

Güney Asya’da, Hindistan’ın 31 kilometre güneyinde, Hint Okyanusunda yer alan Sri Lanka vizesi ülkeye gelmeden e-visa ile verilmektedir. Bunun için yapmanız gereken eta.gov.lk sitesinden 30 günlük vize almanız. Bunun için ücret ise 30$’dır. Sri Lanka kapı vizesi de vermektedir. Bunun ücreti ise 40$.

40-Şili

Şili
Şili

Güney Amerika ülkesi Şili vizesiz gidebileceğiniz ülkeler listesinde yer almaktadır. Eğer bu ülkeyi ziyaret etmek isterseniz 90 gün boyunca vizesiz bir şekilde kalabilirsiniz.

41-Tacikistan

Duşanbe-Tacikistan
Duşanbe-Tacikistan

Orta Asya’da denize kıyısı olmayan Tacikistan, birçok ülkeye komşu. Ülkeye gitmeden e-vize başvurusunda bulunabiliyorsunuz. Başvuru için girmeniz gereken site visa.gov.tj. Aynı zamanda Duşanbe Havalimanındaki Dışişleri Bakanlığı’nda60 gün kadar geçerli vize alınabilmektedir. Özellikle Orta Asya turu yapanların uğradığı ülke farklı yapısıyla göz kamaştırmaktadır.

42-Tanzanya

Tanzanya
Tanzanya

Tanzanya Afrika’nın orta-doğu bölgesinde yer almaktadır. Tanzanya vizesi için bazı durumlar vardır. Normal pasaport sahipleri için havalimanında 50$ ödeyerek 90 gün kalınmaktadır. Farklı kültürleri bir arada tutan ülkede hem çok enteresan hem de çok farklı deneyimler yaşayabilirsiniz.

43-Tuvalu

Tuvalu
Tuvalu

Polinezya ülkesi Tuvalu Okyanusya kıtasında yer almaktadır. Birbirinden farklı adalardan oluşan ülkeye 30 gün vizesiz ziyaret edilebilirsiniz. Genellikle tatil için gidilen bu ülkede yemeklerini denemeden dönmemenizi öneriyoruz.

 

44-Uruguay

Uruguay
Uruguay

Güney Amerika ülkesi Uruguay vizesiz gidebileceğimiz ülkeler arasındadır. Bu ülkede 90 gün boyunca vizesiz kalabilme hakkı vardır. Farklı bir kültürü olan bu ülkede farklı bir kültürün parçası olabilirsiniz. Özellikle sokak yemekleri açısından zengin olan bu ülkeyi mutlaka ziyaret etmelisiniz.  Tatiltavsiyem.com ekibi olarak sizlere şimdiden iyi tatiller diliyoruz.

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu