Tema’ya Göre Seyahat

Plajlar

Türkiye’nin En Temiz 13 Plajı ve Koyları

Yaz aylarının vazgeçilmez ülkelerinden bir tanesinde yaşıyor olmak bizce büyük şans. Yurtiçinde tatil yapmak isteyip de nereye gideceğine karar veremeyenler için saymak ile bitmeyecek güzelliklere sahip Türkiye’nin birbirinden temiz plajlarını sizler için derledik.

Keyif ile tatilinizi yaparken konforunuzdan ödün vermek zorunda değilsiniz!

 

Kaputaş Plajı

Bakmalara doyamadığımız o tertemiz suyu ile Avrupa’nın en temiz plajı ünvanına sahip olmayı başaran Kaputaş plajı, Antalya’da bulunmaktadır. Görkemli bir görüntüye ev sahipliği eden Kaputaş plajı, her yıl onlarca insanı ağırlar. Bir kere gidenin muhakkak ikinci gidişini beklediği tertemiz bir suya sahip, huzur dolu bir plaj olarak sizi kendine hayran bırakacak güzelliktedir.

İşte Kaputaş Plajı, Antalya

 

 

Kleopatra Plajı

Berrak suyuna baktıkça rüyada olduğunuzu düşüneceğiniz şaşırtıcı güzellikteki Kleopatra Plajı, Marmaris’te yer almaktadır. Marmaris’in kuzeyine doğru 16 kilometre kadar gidildiğinde muhakkak uğranması gereken Sedir Adası, Kleopatra Plajı’nın bir diğer adı olarak da bilinmektedir.

İşte Kleopatra (Sedir Adası) Plajı, Muğla

 

Palamutbükü Plajı

Datça’nın uzun sahillerinden bir tanesine sahip olan Palamutbükü, en fazla turist çeken plajlar arasında yerini alır. Rüzgârlarının rahatsızlık vermeye hoş esintisi ve berrak suyu ile en temiz plajlar listesine güvenle adını yazdıracak niteliktedir. Yassı çakıl taşları yürürken rahatsız etmemesi sebebi ile sıklık ile tercih edilen bir plaj haline gelmiştir.

İşte Palamutbükü Plajı, Muğla

 

Çıralı Plajı

Tertemiz suları ile ilgi çeken Çıralı plajı, Kaş ilçesinde bulunan gözde bir plajdır. İngiliz yazarlar tarafından en temiz plaj olarak seçilmeyi başararak dikkat çekmiş bir sahil olarak turistlerin ve yerlilerin uğrak noktası olmuştur.

İşte Çıralı Plajı, Antalya

 

 

 

 

Patara Plajı

Avrupa standartlarına göre en temiz plajlar arasında yer alan bir diğer plaj da Patara olarak bilinmektedir. Sık sık tercih edilen, turist ve yerlilerin yaz aylarında uğrak noktası haline gelen plaj, tertemiz suları ve yumuşak kumları ile keyifli deneyimler yaşamanız için ideal bir sahildir.

İşte Patara Plajı, Antalya

 

 

İncekum Plajı

Muğla’nın Marmaris ilçesinde yer alan İncekum plajı, yerli bir Maldivler havası estiren cennet gibi bir plaj olarak bilinmektedir. Sık sık tercih edilen, huzurun adresi olarak bilinen sahile her yıl birçok turist de akın akın gitmekte ve deniz, kum, güneşin tadını çıkartmaktadır.

İşte İncekum Plajı, Muğla

 

 

Kabak koyu

Günün erken saatlerinde gidilmesi önerilen Kabak Koyu, her yıl binlerce insan ağırlayan muhteşem bir manzara ve huzura sahiptir. Fethiye’nin merkezine oldukça yakın olması dolayısı ile kolaylıkla ulaşım sağlanan bir koydur. Sit alanı olması sebebi ile plajda tesis yoktur. Koyun bazı yerleri derin bazı yerleri ise sığ olması ile herkese hitap etmektedir.

İşte Kabak Koyu, Muğla

 

 

Kelebekler Vadisi

Yeşil ve mavinin muhteşem görüntüsü ile herkesi kendine hayran bırakan Kelebekler Vadisi, 350 metrelik kayalıkları ile çevrili, doğanın tam ortasına kurulmuş görkemli bir yerdir. Fethiye’den yola çıkan tekneler ile buraya kolaylık ile ulaşım sağlanmaktadır. Temizliği ile kendine hayran bırakan bu plaja gönül rahatlığı ile tatilinizi geçirmek için gidebilirsiniz.

İşte Kelebekler Vadisi, Muğla

 

 

Akbük Koyu

Sessiz sakin bir ortama sahip olan Akbük Koyu, tertemiz dokusu ile sık sık tercih edilen bir plaj olarak bilinmektedir. Gökova Körfezi’nin eşsiz koylarından bir tanesi olan Akbük, tatilinizin rotasında yer alması gereken güzelliklere ev sahipliği yaptığından, sizi kendine hayran bırakır.

İşte Akbük Koyu, Muğla

 

 

 

Olimpos

Her sezon binlerce misafiri ağırlayan Olimpos, Antalya’ya 87 kilometre uzaklıkta yer alan bir sahildir. Yaz aylarında yerli ve yabancı birçok misafire birbirinden güzel anılar armağan eder bu plaj temizliği ile de sizi kendine hayran bırakacak.Birçok aktiviteyi bünyesinde barındıran Olimpos’ta tekne turları, yamaç paraşütü ve daha birçok etkinlik mevcuttur.

İşte Olimpos, Antalya

 

 

Phaselis Plajları

Tertemiz ve berrak bir suya sahip olan plaj, Antalya ilimizde yer almaktadır. Birbirinden harika doğal güzelliklere ev sahipliği eden sahil, her yıl binlerce misafir ağırlamaktadır.  Antik kentin girişinde bulunması sebebi ile birbirinden güzel fotoğraflar çekmeniz için şık bir arka plan oluşturacak tarihi alanlar mevcuttur. Phaselis Kuzey, Güney ve Merkez plajlar olmak üzere üç adet plaja ev sahipliği yapmaktadır.

İşte Phaselis Plajları, Antalya

 

İztuzu Plajı

Avrupa’nın en temiz plajları arasında yer alan İztuzu plajı, eşsiz manzarası ile sizleri huzura erdirecek bir tabiata sahiptir. Berrak suları sayesinde kendinizi arınmış hissedeceğiniz bu plaj, yerli ve yabancı birçok misafire ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda ‘’Kaplumbağa plajı’’ olarak da anılan bu plajın bazı yerlerinde yumurtalara zarar verilmemesi için ufak işaretler bulunmaktadır.

İşte İztuzu Plajı, Muğla

 

 

Kadırga Koyu

Assos’ta yer alan cennet koylardan bir tanesi olan Kadırga Koyu, temizliği ile sık sık tercih edilen bir plaj haline gelmiştir. Tercih edilir bir konuma sahip olan sahile her yıl binlerce tatilci akın akın gitmekte ve memnun kalmaktadır.

İşte Kadırga Koyu, Çanakkale

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu